About David Boreanaz

29. června 2007 v 18:00 | Booth&Brennan |  David Boreanaz (Seeley Booth)

David Boreanaz (Agent Seeley Booth)

David Boreanaz (narozen 16.5.1969 v Buffalo, New York, USA) jako relativně herecký nováček dostal roli v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Díky této roli tajemné a mučednické postavy Angel dostává David Boreanaz šanci vystupovat ve vlastním seriálu s názvem Angel.
Boreanaz, rodák z Philadelphie, kde je jeho otec již vysloužilým meteorologem, se dostal k televizní branži jako mladík. Po dokončení univerzity v Ithace se přestěhoval do Los Angeles, aby zkusil štěstí v Hollywoodu. Jeho prvním velkým zlomem byla role v seriálu Ženatý se závazky, kde hrál motorkářského přítele Kelly Bundové (Christina Applegate).
Nedávným počinem Davida Boreanaze je romantická komedie Chodím s Lucy, kde si zahrál s herci: Monica Potter, Henry Thomas a Anthony La Paglia. Dále Boreanaz hrál ve filmech Valentine, Osudný svah v Aspenu, Karate tiger 6: Nejlepší z nejlepších 2 a Vrána 4: Pekelný kněz. Také se objevil v nezávislém filmu Mr. Fix It a jednu z hlavních rolí si zahrál ve filmu These Girls. Co se týče divadelní kariéry, Boreanaz hrál ve hrách Hat Full of Rain (Klobouk plný deště), Italian-American Reconciliation (Italsko-americké usmíření), Fool for Love (Poblázněný láskou) a Cowboy Mouth (Kovbojova ústa).
David Boreanaz je zanícený golfista a cestovatel. Žije v Los Angeles se svou ženou herečkou Jaime Bergman a synem Jaden Rayne.
Více o Davidu Boreanazovi naleznete na ČSFD, IMDB nebo na Wikipedii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama