Tamara Taylor

29. června 2007 v 18:07 |  Vedlejší postavy

Tamara Taylor (Dr. Camille Saroyanová)

Tamara Taylor (narozena 27.9.1970 v Torontu, Ontario, Kanada) po přestěhování do Los Angeles z rodného Toronta získala roli v TV show A Different World díky příteli, který v tomto sitcomu vystupoval. Pak Tamara Taylor získala roli Grace v seriálu Správná pětka, kde původně měla vystupovat pouze ve dvou epizodách. Nakonec zůstala v seriálu skoro celou sezónu. Také si zahrála jako Dr. Ana Syphax v televizním dramatu Město andělů.
Tamara Taylor se objevila v mnoha televizních seriálech, jako je Dawsonův svět, Providence, Everwood, Becker, Policejní okrsek a Odpočívej v pokoji. Společně s Halle Berry si zahrála ve filmu z produkce HBO Černá Carmen Dorothy Dandridge.
Co se týče filmových rolí, tak za zmínku rozhodně stojí komedie Superlék s Marlonem Wayansem a Davidem Spadem a film Serenity , jenž je adaptací a volným pokračováním seriálu Firefly od Josse Whedona.
Z divadelních rolí, kde se Tamara Taylor objevila, je třeba zmínit hru For Coloured Girls Who Have Considered Suicide / When the Rainbow Is Enuf, což v překladu znamená: Pro barevné dívky, které uvažovali o sebevraždě / Když je duha Enuf(?).
V seriálu Bones hraje od druhé sezóny.
Více o Tamaře Taylor naleznete na ČSFD nebo na Wikipedii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama